drewniane meble do ogrodu

Meble drewniane a rattanowe

Urządzając ogród lub taras należy wziąć pod uwagę kilka czynników, m.in. wielkość terenu czy materiał, z jakiego wykonane są meble. Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów z kamienia, plastiku, drewna czy rattanu. Wielu klientów decyduje się na naturalny wygląd mebli, które dodatkowo są łatwe w przenoszeniu i charakteryzują się długą żywotnością. W ten sposób konsumenci stają przed trudnym wyborem – drewno czy rattan?

Drewniane meble ogrodowe – dlaczego są lepsze od rattanowych?

Jedną z zalet mebli drewnianych jest komfort użytkowania – meble rattanowe, czyli plecione, są zwykle mniej wygodne od tych o jednolitej strukturze. Drewno jest przyjemniejsze w dotyku i w przeciwieństwie do mebli rattanowych nie dojdzie w nim do wyszczerbień, które sprawiają, że meble stają się szorstkie.

Niewątpliwym atutem drewnianych mebli jest również estetyka. Ogród bądź taras wyposażony w drewniane meble od razu nabiera szyku i przytulnego wyglądu. Drewno charakteryzuje się ponadczasową elegancją – dobrze konserwowane i przechowywane meble ogrodowe będą zdobiły ogród przez długie lata i zawsze będą wyglądały w nim stylowo.

Kolejną zaletą drewnianych mebli jest ich trwałość. Meble rattanowe źle znoszą niekorzystne warunki atmosferyczne, przez co blaknie ich kolor i niszczeje struktura. Odpowiednio zaimpregnowane meble drewniane nie tracą na wyglądzie i funkcjonalności niezależnie od warunków panujących za oknem.

Tak jak było to wspomniane wcześniej – drewno charakteryzuje się swoją ponadczasowością. Meble ogrodowe wykonane z tego materiału mogą łączyć w sobie tradycję z nowoczesnością. Drewno prezentuje się stylowo zarówno osobno jak i w połączeniu z aluminiowymi dodatkami.

Ekskluzywne wyposażenie ogrodu i tarasu

W naszej ofercie znajdą Państwo drewniane meble ogrodowe – ławki, stoły, krzesła oraz całe komplety. Trzy kolekcje – nowoczesna, ekskluzywna i królewska – pozwalają na dobór odpowiedniej kompozycji do ogrodu lub tarasu w zależności od preferencji kupującego. Niezależnie od wybranej kolekcji, każdy nasz produkt charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, komfortem użytkowania i długą żywotnością.