drewniane meble z żeliwnymi elementami

Solidne i eleganckie – drewniane meble z żeliwnymi elementami

Drewniane meble ogrodowe są częstym wyborem, gdy zależy nam na eleganckim, ponadczasowym wyglądzie oraz trwałości mebli. Poza meblami wykonanymi w całości z drewna, dużą popularnością cieszą się również te wzbogacone o żeliwne elementy.

Połączenie drewna i żeliwa – urok i wytrzymałość

Zestawienie tych dwóch materiałów pozwala na tworzenie ponadczasowych produktów pasujących do niemal każdego ogrodu. Żeliwne odlewy nie tylko dodają meblom uroku, ale mają również sporo zalet od strony praktycznej. Solidne, odpowiednio przygotowane elementy z żeliwa mogą służyć przez wiele lat i są zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak wysokie temperatury czy wilgoć.

Żeliwne odlewy poprawiają stabilność mebli i pozwalają na zachowanie ergonomicznego kształtu. Materiał ten można dowolnie formować, dzięki czemu producenci są w stanie wykonać nawet bardzo ozdobne meble. Wykorzystanie drewna sprawia, że meble są wygodniejsze i przyjemniejsze w użytkowaniu. Drewno nadaje meblom szlachetnego wyglądu i elegancji. Nic dziwnego, że połączenie tych dwóch materiałów cieszy się sporym zainteresowaniem i jest często wybierane przez konsumentów.

Jak zadbać o żeliwne elementy mebli ogrodowych?

Tak samo jak drewno, żeliwo jest przygotowywane na kaprysy aury i inne uszkodzenia już na etapie produkcji. Żeliwne elementy powstają z przygotowanych odlewów, które pokrywane są ochronnymi preparatami antykorozyjnymi. Choć producenci dokładają wszelkich starań, aby meble zachowały piękny wygląd na długie lata, ważna jest również ich regularna pielęgnacja – uchroni to meble przed pękaniem i korozją.

Codzienna pielęgnacja żeliwnych elementów jest bardzo prosta – od czasu do czasu należy przetrzeć je wilgotną ściereczką. W razie potrzeby, gdy na żeliwie pojawią się mocniejsze zabrudzenia, można użyć odrobiny łagodnego detergentu. Na rynku znajduje się również szeroki wybór produktów zapobiegających korozji – zaleca się aby od czasu do czasu zastosować je na żeliwnych elementach. Jeśli są pokryte farbą, należy ją zdjąć za pomocą papieru ściernego. Dopiero po usunięciu farby, można pokryć powierzchnię farbą antykorozyjną lub lakierem.