drewniane meble ogrodowe zimą

Użytkowanie drewnianych mebli ogrodowych zimą

Choć tegoroczna zima bardziej przypomina jesień, śnieg lubi nas zaskoczyć! Co gdy nasze ogrody przykryje biały puch? Zwykle wraz z końcem lata chowamy nasze ławki, stoły i krzesła do altanek lub komórek, a przecież przy słonecznej, zimowej pogodzie aż chciałoby się usiąść na tarasie z kubkiem gorącej herbaty. Czy drewniane meble ogrodowe można użytkować także zimą?

Drewniane meble ogrodowe zimą

W poprzednich artykułach niejednokrotnie wspominaliśmy o prawidłowym przygotowaniu mebli na zimą i ich przechowywaniu do następnego sezonu. Nie oznacza to jednak, że drewniano-żeliwnych mebli nie można użytkować zimą! Pamiętajmy, że dobrze zabezpieczone drewno doskonale znosi kaprysy natury i niekorzystne warunki atmosferyczne. Kluczem do całorocznego cieszenia się drewnianymi meblami jest ich prawidłowa i regularna konserwacja – powinniśmy wykonywać ją przynajmniej dwa razy w roku. Drewno możemy dodatkowo zabezpieczyć farbą ochronną, a żeliwne nogi czy podłokietniki specjalnym środkiem antykorozyjnym.

Użytkowanie drewnianych mebli zimą – podstawowe zasady

Jeśli zdecydujemy się na pozostawienie naszych mebli na tarasie na okres zimowy, musimy pamiętać, aby przestrzegać kilku podstawowych zasad. Dzięki temu nasze meble przetrwają zimowe miesiące i będziemy mogli się nimi cieszyć cały rok!

  1. Zadbaj o zadaszenie – meble schowane pod wiatami lub dachem będą dodatkowo chronione przed śniegiem. Jeśli nie posiadasz zadaszenia, zadbaj o to, aby regularnie odśnieżać meble.
  2. Pamiętaj o regularnej konserwacji – zabezpiecz meble drewniane jesienią, przed przyjściem zimy, a następnie wiosną, przed rozpoczęciem sezonu.
  3. Wykorzystaj pokrowce na meble – jeśli nie korzystasz z mebli przykryj je specjalnymi pokrowcami. Zabezpieczy je to przed wilgocią i śniegiem, a Tobie zaoszczędzi czasu na ich odśnieżanie!
  4. Wybierz meble wysokiej jakości – meble wykonane z kiepskiej jakości materiałów nie przetrwają wystawienia na niekorzystne warunki atmosferyczne. Chcąc użytkować meble drewniane zimą, zwróć uwagę, aby były wykonane z wyselekcjonowanego i dobrze zabezpieczonego drewna.