ogród na wiosnę

Jak przygotować meble ogrodowe na wiosnę?

Słońce świeci coraz częściej i mocniej, a wiosenna pogoda zachęca do grillowania i spędzania wolnego czasu w ogrodzie. W obecnych czasach, kiedy należy ograniczyć wychodzenie i kontakty z innymi, ogród koło domu lub duży taras to prawdziwe zbawienie. Warto go odpowiednio przygotować, aby spędzony tam czas był dla nas jak najprzyjemniejszy!

Przygotowanie mebli ogrodowych 

Meble ogrodowe to najważniejszy punkt – w końcu trzeba gdzieś siąść, aby cieszyć się świeżym powietrzem i promieniami słońca! Czasem meble ogrodowe przechowywane przez zimę wystarczy tylko omieść z kurzu i gotowe! Jeśli jednak nasze meble są już starsze i bardziej zniszczone przyda się ich dokładniejsze zabezpieczenie na kolejny sezon. W końcu aby drewniane meble ogrodowe zdobiły nasz ogród muszą być odpowiednio zadbane i przygotowane na kaprysy natury.

Sprawdzą się tutaj wszelkiego rodzaju oleje, lakiery i pasty polerskie – jeśli posiadasz meble Stolbar i nie jesteś pewien, jak mógłbyś odświeżyć je na wiosnę, napisz do nas! Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

Dobór mebli ogrodowych 

Jeśli planujesz wymienić meble ogrodowe na nowe, koniecznie przemyśl, co przyda się w Twoim ogrodzie i jak dużą powierzchnię możesz zagospodarować. Jeśli Twoja działka jest raczej niewielka zrezygnuj z całego kompletu składającego się ze stołu, krzeseł i ławek. Zdecydowanie wystarczy stolik i kilka krzeseł – to niezbędne elementy, które pozwolą Ci cieszyć się czasem spędzonym z najbliższymi przy wspólnym posiłku czy rozmowie na świeżym powietrzu. W naszej ofercie znajdziesz zarówno pojedyncze meble, jak i całe komplety w trzech kolekcjach – ekskluzywnej, królewskiej i nowoczesnej! Z pewnością znajdziesz styl, który przypadnie Ci do gustu i doda uroku Twojej działce.

Ochrona drewnianych mebli ogrodowych wiosną 

Wiosna bywa kapryśna – jednego dnia cieszymy się promieniami słońca, a nazajutrz wyglądamy przez okno patrząc jak nasz ogród moknie w deszczu. Impregnacja i zabezpieczenie drewna jest kluczowe, jednak możemy dodatkowo ochronić nasze drewniane meble chowając je w altankach lub pod zadaszeniami. Pozwoli nam to nie tylko dłużej cieszyć się ich pięknym i szlachetnym wyglądem, ale również umożliwi ochronę przed nagłym deszczem i możliwość dalszego przebywania w ogrodzie bez względu na pogodę.